تبلیغات
مطالب جالب و خواندنی عکس های جالب ... - تا حالا سالاد مار کبری خوردی؟
مطالب جالب و خواندنی عکس های جالب ...
بیا ببین مشتری میشی
بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 11 آذر 1390
قرمه‌سبزی، خورشت قیمه بادمجان و … این‌ها غذاهایی هستند که معمولا در ایران محبوب هستند آیا اما هرگز فکر کرده‌اید که سالاد مار کبری، املت عقرب، سوپ هزارپا و کباب اسب دریایی را هم بچشید!

روزنامه اکونومیک آبزرور نوشت: شاید شنیده باشید که می‌گویند چینی‌ها هر چیزی را که پرواز می‌کند به جز هواپیما،‌ هر چیزی را که چهار پا دارد به جز میز و هر چیزی را که در آب شنا می‌کند به جز زیردریایی می‌خورند. با این حال هستند کسانی که منوی غذایی به مراتب عجیب‌تری دارند!
وقتی به شهر “وانگ‌فوجینگ” چین سفر می‌کنید از دیدن چیزهایی که مردم این منطقه به عنوان غذا می‌خورند، شگفت‌زده می‌شوید. دست‌فروشان در خیابان‌های این شهر چیزهایی می‌فروشند که معمولا هرگز نمی‌خواهید آن‌ها را به عنوان غذا به دهان ببرید. دست‌فروشان در این شهر توریست‌ها را تشویق می‌کنند تا عقرب و هزارپاهای کبابی را امتحان کنند. با این حال وقتی به لائوس می‌‌روید وضع از این هم بدتر می‌شود!

در لائوس حشرات سمی هم به منوی غذا افزوده شده است. مثلا بسیاری حشرات سمی و صفرای آن‌ها را به نوشیدنی‌ها خود اضافه کرده‌اند چرا که معتقدند فواید بسیاری دارد.

مردم اغلب نوشیدنی‌های خود را با صفرای حیوانات سمی از قبیل مار کبری و عقرب مخلوط می‌کنند و در مناطق مرکزی این کشور، سالاد مار کبری غذای محبوب کهنسالان است.

یکی از ساکنان لائوس که سالاد مار کبری را امتحان کرده است در این باره می‌گوید: “بسیاری در اینجا بر این باورند که ترکیب سموم حیوانات وحشی مختلف باعث خنثی شدن آن می‌شود و به همین دلیل این سموم را به نوشیدنی‌ها خود اضافه می‌کنند. البته معمولا جوانان از این نوشیدنی‌ها استفاده نمی‌کنند و این‌ها بیشتر برای سالمندان است. با این حال من سالاد مار کبری خورده‌ام.”

او ادامه می‌دهد: “مار کبری به خوشمزگی مارهای غیرسمی نیست اما عموی من می‌گوید که سالاد مارکبری درد عضلات را تسکین می‌دهد. البته طبخ این غذا مهارت می‌خواهد چرا که باید بتوانید سم آن را بگیرید!”
طبقه بندی: مطالب جالب و خواندنی، 
برچسب ها: مطلب، مطلب جالب، مطلب خواندنی، مطالب، مطالب جالب، مطالب خواندنی، سالاد مار، املت عقرب، سوپ هزار پا،
ارسال توسط محمدرضا ش
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
شما معمولا در اینترنت به دنبال چه مطالبی می گردید و از چه مطالبی خوشتان می آید؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
<