تبلیغات
مطالب جالب و خواندنی عکس های جالب ... - خواهر بزرگ‌تر مونالیزا پیدا شد!!!
مطالب جالب و خواندنی عکس های جالب ...
بیا ببین مشتری میشی
بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 2 خرداد 1391


تابلوی نقاشی که گفته می شود نسخه‌ای قدیمی‌تر از تابلوی مونالیزای لئوناردو داوینچی است در موزه پرادو اسپانیا پیدا شده است. مسئولان موزه پرادو گفته اند ابتدا تصور نمی کردند این تابلو چنین قدمتی داشته باشد. اما زمانی که کار ترمیم را بروی آن انجام می دادند متوجه لایه های پنهانی زیر لایه اصلی شدند. این تابلو تصویر همان شخص مونالیزا در تابلوی داوینچی است، اما قبلا روی آنرا لایه هایی از رنگ سیاه و روغن جلا پوشانده بوده است.

به نظر می رسد این تابلو توسط یکی از شاگردان داوینچی کشیده شده و احتمالا در همان دورانی که نسخه اصلی تولید شده این کار انجام شده است. روزنامه آرت که اولین بار این خبر را منتشر کرد گفته: "پیدا شدن این اثر هیجان انگیز، اطلاعات قبلی ما را درباره معروفترین تابلو دنیا متحول می کند." نسخه اصلی مونالیزا نیز که در موزه لوور پاریس به نمایش گذاشته شده است، لایه هایی ترک خورده از روغن جلا بر روی خود دارد. رنگ سیاه و روغن جلا که بر روی این تابلو به مدت زیادی باقی مانده بود، کارشناسان را به این عقیده سوق داده بود که این اثر سالها بعد از فوت داووینچی به وجود آمده است. اما عکسبرداری های اشعه ای نشان دادند که این اثر با تابلوی داوینچی هم دوره است.

موزه پرادو یافته هایش را در کنفرانسی درباره لئوناردو داوینچی در موزه ملی لندن ارائه کرد. هم اکنون این اثر به موزه لوور پاریس فرستاده شده تا در کنار همتای خود یا همان تابلوی مونالیزای داوینچی به نمایش در بیاید.

طبقه بندی: مطالب جالب و خواندنی،  خبر و تازه ها، 
برچسب ها: خبر، اخبار، خبر جدید، خبر جالب، اخبار جالب، اخبار جدید، تازه ها، اخبار داغ، خبر داغ، خواهر بزرگ‌تر مونالیزا پیدا شد!!!، !!!، مونالیزا، داوینچی،
ارسال توسط محمدرضا ش
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
شما معمولا در اینترنت به دنبال چه مطالبی می گردید و از چه مطالبی خوشتان می آید؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
<