تبلیغات
مطالب جالب و خواندنی عکس های جالب ... - وقتی دریا شکافته شود ... + عکس
مطالب جالب و خواندنی عکس های جالب ...
بیا ببین مشتری میشی
بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 2 خرداد 1391

دو بار در سال بین فوریه و ژانویه در نزدیکی جزیره جیندو (Jindo) که یکی از بزرگترین جزایر کره جنوبی در بین 250 جزیره آن است، آب به حدی فروکش میکند که جاده ای به طول حدودا 3 کیلومتر از زیر آب ظاهر میشود. عرض این جاده طبیعی از 3 تا 10 متر متفاوت است و ساکنان جزیره میتوانند با پای پیاده از وسط دریا عبور کنند.

اهالی جزیره جیندو با اشاره به دو نیمه شدن دریا برای عبور پیروان حضرت موسی (ع) از تعقیب لشکریان فرعون، این اتفاق را "معجزه موسی" نام نهاده اند. بطوریکه داستان ها در کتابهای مذهبی با کمی‌اختلاف همگی حکایت از آن دارد که در سه هزار سال پیش حضرت موسی (ع) و پیروانش تحت تعقیب نیروهای فرعون به سمت دریا حرکت می‌کنند. دریای سرخ در مقابل نیروهای پیشرو به دو نیمه تبدیل می‌شود و پس از آنکه این نیروها از دریا عبور می‌کنند دریا به حال اول برمی‌گردد و لشگریان فرعون غرق می‌شوند. گفتنی است در تحقیقات عصر جدید نشان می‌دهد که توصیف دو نیمه شدن دریا اساسی در قوانین فیزیکی دارد.

طبقه بندی: عکس های جالب و دیدنی،  مطالب جالب و خواندنی، 
برچسب ها: مطلب، مطلب جالب، مطلب خواندنی، مطالب، مطالب جالب، مطالب خواندنی، عکس، عکس جالب، عکس دیدنی، عکس قشنگ، +عکس، + عکس، شکافته شدن دریا،
ارسال توسط محمدرضا ش
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
شما معمولا در اینترنت به دنبال چه مطالبی می گردید و از چه مطالبی خوشتان می آید؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
<